İçeriğe Geç

KEFALET SİGORTASI

Sözleşme yapacağınız taraf için vazgeçilmez bir teminat olan kefalet sigortası nakit akışınız açısında banka teminat uygulamasından çok daha esnek bir alternatif sunar.

Mal veya hizmet satın alan şirketler, satıcının sözleşmelerdeki şartları yerine getireceğinden emin olmak adına yazılı garanti veya teminat talep edebilirler.

Yüklenici, işi zamanında tamamlayamaz veya acil olarak ihtiyaç duyulan ekipmanı gününde teslim edemez ise ortaya ciddi bir sorun çıkacaktır. Önemli zaman kayıplarının yanı sıra ödeme problemleri ve finansal zarar söz konusu olabilecektir.

Euler Hermes, Kefalet Sigortası ile müşterilerinin taahhüt ve tedarik sözleşmeleri kapsamında üçüncü taraflara olan yükümlülüklerine yönelik teminatlar sunmaktadır. Bu teminatlar senet, garanti, tahvil, vs. gibi farklı formatlarda olabilir. Euler Hermes bu kapsamda bağımsız bir garantör olarak hareket eder.

Yüklenici şirketin iflas sonucunda yükümlülüğünü yerine getirememesi durumunda, işveren, garanti kapsamında ortaya çıkan ek masrafları kefalet senedinin tutarına ulaşılana kadar temin etme şansına sahiptir.
Yukarı dön